У Бахмутському відділі поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, за ініціативи Артемівського міськрайонного суду Донецької області та сприянням Відділення Асоціації правників України в Донецькій області відбувся семінар, присвячений питанню захисту осіб у справах за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Лекторами-експертами семінару були Артем Донець (адвокат, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Донець і партнери», сертифікований адвокат-тренер НААУ по роботі з клієнтами, випускник програми «Адвокат майбутнього») та Алла Ширант (адвокат, к.ю.н., адвокат-тренер системи БВПД, випускниця програми «Адвокат майбутнього»). У семінарі взяли участь судді Артемівського міськрайонного суду Донецької області Ольга Конопленко, Ольга Федорів, Наталя Фролова, працівники суду, кандидати на посаду судді, адвокати міста, працівники поліції.
Під час семінару Артем Донець розповів про особливості захисту за ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення на досудовій стадії та в суді, про найчастіші помилки які виникають при складанні протоколу про адміністративні правопорушення та надав поради, що потрібно робити в таких ситуаціях особі, щодо якої складено відповідний протокол та захиснику.
Також доповідач надав учасникам алгоритм дій захисника на досудовій стадії. Наприклад, було розглянуто питання дослідження протоколу та матеріалів, направлених до суду. Детально розглядались питання допустимості, належності та достатності доказів. Розповів про використання поліцейськими нагрудних відеореєстраторів та про строки зберігання відеозаписів, про законність використання інших видів відеозаписувальних технічних засобів. Описав такий технічний засіб для огляду водія на стан сп’яніння як газоаналізатор та нюанси його використання поліцейськими.
Також учасники дізнались про процедуру проходження медогляду на стан сп’яніння, про медичні установи, які уповноважені на проведення такого медогляду.
Окремо Артем Донець акцентував увагу на інструментах захисту, серед яких: адвокатський запит, протокол отримання відомостей адвокатом, клопотання про повну аудіо-фіксацію судового процесу.
Алла Ширант розповіла про особливості підготовки до захисту по ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення для подальшого звернення до Європейського суду з прав людини, про практику Європейського суду з прав людини з цієї категорії та наголосила на тому, що доцільно застосовувати норми Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практику Європейського суду з прав людини, оскільки ці стандарти захисту є вищими за національні.
Наприкінці заходу учасники висловили свою вдячність експертам за переданий цінний досвід та за невимушену атмосферу спілкування.