flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок взаємодії зі ЗМІ

09 грудня 2016, 13:30

ПОРЯДОК

взаємодії Артемівського міськрайонного суду Донецької області

із представниками засобів масової інформації

 1. Взаємодія Артемівського міськрайонного суду Донецької області (далі – Суду) із представниками вітчизняних та зарубіжних засобів масової інформації (далі - ЗМІ) здійснюється відповідно до Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства, Цивільного процессуального кодексу України, Кримінального процессуального кодексу України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»,  «Про телебачення і радіомовлення» та  «Про інформаційні агентства».
 2. Організація роботи із взаємодії Суду зі ЗМІ здійснюється прес-секретарем або особою, уповноваженою виконувати його обов’язки.
 3. Доступ представників ЗМІ до приміщення суду та судових залів, де відкрито слухаються справи, здійснюється на загальних підставах.
 4. Представники ЗМІ не можуть бути обмеженими в доступі до приміщення суду або його залів на тій підставі, що вони не є учасниками процесу, не мають відношення до конкретної справи, що розглядається в суді.
 5. Задля зручності та уникнення можливих непорозумінь представники ЗМІ мають приходити на заходи, проведення яких заплановано в Артемівському міськрайонному суді, завчасно (не пізніше, ніж за 15 хвилин до початку), маючи при собі документ, який засвідчує особу.  
 6. Відповідно до чинного законодавства України представники ЗМІ, як і учасники судового процесу та особи, присутні на відкритому судовому засіданні, мають право вести стенограму та використовувати портативні аудіотехнічні засоби.
 7. Для проведення фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису засідання представникам засобів масової інформації необхідно подавати клопотання на ім'я голови суду або головуючого судді у справі. Для здійснення фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису у приміщеннях суду (вестибюлі, коридорах, сходах) та на території, прилеглій до будівлі суду, слід звернутися із відповідним клопотанням на ім´я голови суду.
 8. Проведення в залі судових засідань фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб’єктами владних повноважень. Фото-, відео- та телезйомка у загальних приміщеннях суду (вестибюлі, коридорах, сходах) та на території, прилеглій до будівлі суду, дозволяється лише після задоволення відповідного клопотання.
 9. Рекомендовані зразки клопотання про дозвіл на проведення фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису розміщені на офіційному веб-сайті Артемівського міськрайонного суду Донецької області .
 10. Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні, мають дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні та вимог процесуального законодавства України.

Порушення вищезазначених вимог (прояв неповаги до суду чи судді з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні) тягне за собою відповідальність, установлену законом.

 1. Акредитація представників ЗМІ на офіційні заходи Суду (окрім судових засідань) здійснюється на кожен захід окремо шляхом складання прес-секретарем Суду відповідних списків.
 2. Списки представників ЗМІ, які висловили бажання бути присутніми на відповідному заході, складаються на основі телефонних, письмових, надісланих електронною поштою заявок із зазначенням імен та прізвищ представників ЗМІ, які вони представляють, і в часових межах, визначених у прес-анонсі.
 3. Інформування представників ЗМІ про заходи, які проводитиме Суд (прес-конференції, брифінги, зустрічі зі студентами тощо) відбувається шляхом завчасного розміщення на офіційному веб-сайті Суду прес-анонсів та розсилання їх на електронні адреси ЗМІ.
 4. У разі якщо кількість представників ЗМІ, які виявили бажання акредитуватися на захід, перевищує наявну кількість місць у приміщенні, акредитація може бути припинена.