flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дружківський міський суд Донецької області

Суд підписав Меморандум з партнерами в рамках реалізації проєкту "Служби волонтерів у судах"

05 січня 2022, 13:40

Суд підписав Меморандум про співпрацю з партнерами в рамках реалізації проєкту «Служби волонтерів у судах» за менторської підтримки експертів ЄС «Право-Justice» у новій фазі ініціативи “Модельні суди”

30 грудня 2021 у суді проведено захід з застосуванням відеоконференцзв’язку, результатом якого стало підписання Меморандуму про співпрацю між Артемівським міськрайонний судом Донецької області, Бахмутським бюро правової допомоги Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Донецьким університетом економіки та права.

У заході взяли участь заступник голови суду Тетяна Давидовська, головна міжнародна експертка з питань судової реформи Проєкту ЄС «Право-Justice» Анна Адамська-Галлант, головна національна експертка з питань судової реформи Проєкту ЄС«Право-Justice» Поліна Лі, начальниця відділу Бахмутського бюро правової допомоги Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Оксана Судак, проректор з навчальної роботи Донецького університету економіки та права Світлана Краснощок та виконуюча обов’язки заступника керівника суду Наталя Майгрус.

Метою Меморандуму є забезпечення комунікації між органами системи правосуддя та громадою, створення атмосфери «дружнього до людини» суду, комфортних умов перебування відвідувачів суду у судовому приміщенні та зменшення психологічної напруги, що сприятиме підвищенню довіри громадян до системи правосуддя шляхом впровадження служби волонтерів у судах.

Заступник голови суду Тетяна Давидовська виступила зі вступною промовою, в якій вказала, що впровадження служби волонтерів в суді – це перший крок суду у рамках реалізації нової фази Ініціативи «Модельні суди». Підкреслила, що основною метою служби волонтерів буде створення комфортних умов для відвідувачів, надання допомоги вразливим категоріям користувачів, що сприятиме підвищенню позитивного іміджу суду і спрощення доступу до правосуддя. Акцентувала увагу на тому, що спільними зусиллями учасників будуть реалізовані найкращі практики в цій сфері, від чого отримають переваги всі його учасники і, перш за все, відвідувачі суду. Тетяна Давидовська висловила вдячність учасникам проєкту за ініціативну участь, експертам ЄС «Право-Justice» - за менторську підтримку та допомогу в його реалізації.

Зі вступним словом виступила також головна міжнародна експертка з питань судової реформи Проєкту ЄС «Право-Justice» Анна Адамська-Галлант, яка вказала на важливість проєкту служби волонтерів в судах в першу чергу для студентів які мають мотивацію, здібності та можливість здійснювати волонтерську діяльність у суді і отримають для себе велику практику та обізнаність в роботі суду.

Начальник відділу Бахмутського бюро правової допомоги Оксана Судак розповіла студентам про те, що їх відділ виступає координатором у ході комунікації між судом, студентами-волонтерами суду та його відвідувачами, а також менторами-наставниками для навчання волонтерів, здійснює аналіз нагальних питань, з якими звертаються громадяни до суду, а також забезпечує навчання майбутніх волонтерів навичкам спілкування та психологічної підтримки людей, які звертаються до суду. Зазначила, що ситуація в судах сьогодні складна, у зв’язку з великим навантаженням на суддів і працівників апарату суду, у яких немає вільного часу, щоб зайвий раз пройти по коридору, показати, де знаходиться якийсь кабінет, де канцелярія, де можна подивитися реквізити для оплати штрафів або зразки заяв. У цьому їм на допомогу прийдуть студенти- волонтери.

Проректор з навчальної роботи Донецького університету економіки та права Світлана Краснощок висловила великі сподівання на подальшу співпрацю у рамках цього проєкту за яким всі бажаючі студенти Університету матимуть змогу набути великий досвід та, можливо в подальшому, стати працівником суду. Зазначила, що підписання цього Меморандуму – це знакова подія на яку керівництво Університету з великим задоволенням відгукнулося та готові співпрацювати, допомагати і брати найактивнішу участь.

Наприкінці заходу виконуюча обов’язки заступника керівника апарату суду Наталя Майгрус на прикладі гри показала, що волонтери, які виступатимуть посередниками, значно покращать ефективність комунікації, пришвидшать надання допомоги як відвідувачам так і працівникам суду. Зазначила, що тісна співпраця та взаємодопомога - запорука успіху у позитивних змінах для всіх учасників проєкту і відвідувачів суду.